#громадськемісце 5 секретів відновлення після тренування від професійного спортсмена #іванофранківськ #ivanofrankivsk

До кожної справи варто підходити з розумом. Бо навіть те, що мало би приносити користь, може нашкодити, якщо робити неправильно. Так і спорт: якщо будувати тренування та відновлення грамотно, він принесе вам багато користі та поліпшить здоров’я, але якщо робити без розуміння, можна серйозно собі нашкодити.

Зараз можна знайти багато інформації про техніку виконання вправ, як вони впливають на ту чи іншу групу м’язів, але нас рідко вчать, як правильно поводитись після тренування, щоб не перенапружувати організм та не почуватись постійно втомленим. Про це ми говоримо з Ярославом Конкольняком, професійним футболістом у минулому. А життя професійного спортсмена повністю побудоване навколо тренувань та відновлення після них.

Ось що радить Ярослав:

 1. Графік дня. Насправді все елементарно і починається з простого, але, на жаль, багато хто цим нехтує. Вибудуйте собі якісний графік дня. Виділіть час для того, щоб спокійно поїсти, а не сидіти весь день на перекусах, виспатись 7-8 годин. Це важливо, коли ви тренуєтесь, але навіть якщо у вашому житті немає спорту, то здоровий сон точно зайвим не буде. Це та база, на якій стоїть продуктивний день.

 2. Харчування і вода. Знову ж таки, це доволі очевидний факт, який більшість ігнорує. Поясню на пальцях: ваш організм потребує різної їжі. Багато білка, складних вуглеводів, тваринних і рослинних жирів. Це будівельний матеріал, з якого складається кожна клітина в нашому тілі. Зараз я говорю не про якісь конкретні дієти чи схеми харчування, лише про збалансовані прийоми їжі. Щоб ваш організм отримував все, чого потребує. Тому після тренування, коли ви витратили багато сил і енергії, наповніть його якісною їжею. Також не забувайте пити достатню кількість води, щоб підтримувати оптимальний рівень рідини в організмі.

 3. Розтяжка. Щоб зменшити напругу в м’язах і покращити гнучкість, приділіть декілька хвилин після тренування на заминку. Ви будете краще почуватись, відчуття втоми пройде, і якщо тренування було складним, після розтяжки ви будете менше відчувати кріпатуру.

4. Відновлювальні процедури. Найкращим відновленням є здоровий, повноцінний сон.  Масажі, басейн, бочки з льодом, джакузі, інші спа-процедури-все має бути в міру. Не перевантажуйте цим свій організм і не перетинайте адекватну межу, навіть якщо хочете швидкого результату. 

 5. Ментальне відновлення. Не завжди потрібно вдаватись до якихось відновлювальних процедур після тренувань. Інколи достатньо просто полежати на дивані, переглянути улюблений фільм, прогулятись з рідними чи друзями, або зайнятись справою, яка приносить задоволення – все це допоможе вам почуватись краще. Бо спорт – це все одно стрес для організму, тому щоб збалансувати, відпочивайте більше!

Головне – щоб метою ваших тренувань було оздоровлення. Тоді змінюється весь спосіб життя. Бо навіть якщо ви тренуватиметесь щодня, а після тренування будете їсти фастфуд з алкоголем, пити три кави замість води і спати по 4-5 годин, ви не станете від цього здоровішим. Тому шукайте баланс!

banner

ДЖЕРЕЛО