#громадськемісце Перша допомога при алергії: що робити при сезонних загостреннях #іванофранківськ #ivanofrankivsk

Весняний квіт, аромат запашної трави влітку, осінній запах жоржин та хризантем… Ці речі не лише про натхнення та приємні емоції, адже є й зворотна сторона медалі – алергічна реакція на пилок рослин під час цвітіння. За різними джерелами, від 10% до 30% людей у світі страждають на сезонну алергію. Основні причини – спадковість та деякі хвороби (астма, атопічний дерматит тощо). 

Сучасна фармацевтика пропонує дієві засоби лікування сезонних загострень алергії, зокрема Діазолін https://farmak.ua/drugs/diazolin/ та інші. Призначаються препарати виключно лікарем після ретельного обстеження відповідно до симптоматики хвороби. Самолікування у цьому випадку, як і у всіх інших – погана ідея. Але знати про ознаки сезонної алергії та способи її профілактики все ж не завадить. 

Тож які симптоми свідчать про підвищену чутливість до пилкових рослин? Пропонуємо розібратись.

Симптоми осінньої та весняної алергічної реакції

Подразник, що спричинює захворювання (рослинний пилок) з’являється під час цвітіння саме вітрозапильних рослин. Частинки пилку дрібні та активно розносяться в повітрі у весняний, літній, осінній періоди. Потрапляючи на слизові оболонки людей, схильних до алергії, вони викликають такі ознаки:

  • Подразнення та свербіння очей.
  • Неконтрольоване сльозовиділення.
  • Нежить, чхання, часткова втрата нюху.
  • Сухий подразливий кашель.

Ці алергічні прояви часто призводять до дратівливості, головного болю, втрати апетиту і, як наслідок, зниження ефективності та якості життя в окремі сезони. 

Але не поспішайте засмучуватись, якщо сезонна алергія – це про вас. Озброївшись необхідними знаннями про способи співіснування з хворобою, можна залишатися активним та бадьорим увесь рік. 

Як покращити свій стан при сезонних алергічних загостреннях

Якщо ви відчуваєте симптоми сезонної алергії, найкращий спосіб їх позбутися – максимальний захист слизових від потрапляння пилку. Для цього рекомендується:

  • Ретельно слідкувати за особистою гігієною після прогулянки: часто мити руки та прати одяг.
  • Регулярно робити вологе прибирання вдома.
  • У вітряну погоду не перебувати на вулиці тривалий час, зачиняти вікна.
  • Одягати маску та сонцезахисні окуляри на вулиці в першій половині доби.

Якщо дискомфорт занадто сильний, варто звернутись до сімейного лікаря якомога раніше, аби встановити діагноз та підібрати адекватне лікування. По-перше, це полегшує життя під час симптомів алергії, по-друге, допомагає уникнути ускладнень, які вона може спричинити.

Уважне ставлення до самопочуття, а також вчасна медична допомога – ваша зброя проти сезонної алергії, що допомагає дихати на повні груди в будь-яку пору року! 

 

 

реклама

The post Перша допомога при алергії: що робити при сезонних загостреннях appeared first on Галицький Кореспондент.

ДЖЕРЕЛО