#громадськемісце Інформаційний марафон Івано-Франківської й Запорізької обласних спілок журналістів триває #іванофранківськ #ivanofrankivsk

.fb_iframe_widget span{width:460px !important;} .fb_iframe_widget iframe {margin: 0 !important;} .fb_edge_comment_widget { display: none !important; }

Традиційна газета не повинна вмирати! Тренінг «Створюємо медіа за журналістськими стандартами» відбувся в Запорізькому центрі журналістської солідарності.


Інформує Голос-Інфо, посилаючись на Школа Журналістики


Послухати професійні поради досвідчених журналістів разом із викладачем Катериною Єськовою прийшли студенти національного університету «Запорізька політехніка», які навчаються за спеціальністю «журналістика». Предметом обговорення стала студентська газета з незвичною назвою «STUDPOL».


– Назва газети виникла спонтанно, ми хотіли якусь оригінальну назву, щоб заінтригувати нашу молодь, – розповідає Катерина Вікторівна. – Газета заснована в 2007 році, виходить раз на два місяці. Над нею постійно працюють троє-четверо студентів. А всі бажаючі можуть надавати свої матеріали. Нещодавно відбулися чергові вибори редколегії. Редакторкою обрано Діану Пилипенко, літературною редакторкою Ірину Обухову. Влад Габіч відповідає за верстку і дизайн.
За словами пані Катерини, у майбутніх журналістів чимало ідей. Студентська газета дає їм можливість втілювати їх у різножанрові публікації. Основні теми: студентське життя, цікаві події в університеті та в місті. З початком війни з’явилися публікації про наших захисників. Студенти навчаються дистанційно, тому «STUDPOL» – прекрасна платформа для оволодіння навичками майбутньої професії. Про це переконливо свідчать і два спецвипуски – «Віялка» і «Комора». Здавалося б, до чого тут атрибути сільського господарства? Ну, це така собі алегорія.


– На шпальтах спецвипусків – матеріали про медіаграмотність і протидію інформаційному шахрайству, – говорить студент Річард Пугач, який уже, до речі, працює на сайті «Soda». – Традиційна газета не повинна вмирати! Повинні бути медіа, які приємно тримати в руках і черпати інформацію саме з друкованих медіа.


– Ми розвінчуємо російські фейки про походження України і української мови, навіть у віршах, – додає Ірина Обухова. – Також я часто буваю на тренінгах, пишу про міські події.
Активним генератором ідей Катерина Єськова назвала Марію Башкатову. Дівчина взяла участь у створенні подкасту на тему медіаграмотності. Студентські подкасти «Ніде правди діти» виходять в ютуб. З іншими публікаціями можна ознайомитись на університетському сайті.
Звичайно ж, майбутнім журналістам хотілося почути враження досвідчених медійників про свою роботу. Відома журналістка Ольга Боглевська порадила членам редколегії студентського видання не перевантажувати його сторінки великою кількістю дрібних фотографій. З правилами розміщення фото варто ознайомитися в газетах, що мають багаті традиції ілюстрування.


– Приємно, що є молодь, не байдужа до друкованої преси, – зауважив генеральний директор газети «МИГ» Геннадій Дерибас, який багато років викладав на цьому факультеті. – Це особливо важливо зараз, коли газети – єдине джерело інформації для жителів прифронтових територій.
Медійниця з Якимівки Антоніна Букреєва, яка багато років очолювала редакційний колектив районної газети, зауважила, що назву університетської газети краще було б писати українською мовою. А от подкасти їй сподобалися – вони загострюють увагу читача і слухача.


Секретар НСЖУ, кореспондентка віжн-радіо «На дотик» Людмила Долженко побажала майбутнім колегам більше писати, відточувати свою майстерність. Її підтримав екс-редактор газети «Голос Гуляйпілля» Іван Кушніренко.


– Учіть мову, працюйте зі словом. Творчого вам шляху і успіхів на ньому.
Журналіст і популярний співак Анатолій Сердюк завершив зустріч піснею на слова Дмитра Павличка «Наша мова, наша пісня».
Ніна Деркач, фото Олександра Прилепи

ДЖЕРЕЛО