#громадськемісце Майже половина українських біженців хочуть отримати нове громадянство – КМІС #іванофранківськ #ivanofrankivsk

Майже половина українських біженців хочуть отримати нове громадянство – КМІС

Більшість опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум”.

Фото: Право на захист

Радше або повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання у Німеччині, Польщі та Чехії 66% українських біженців. Водночас з них повністю задоволені лише 28%, а ось решта 38% – радше задоволена. Натомість незадоволені умовами життя 26% респондентів.

Утім, 45% опитаних зізналися, що загалом хотіли б отримати громадянство іншої країни, хоча ще й не подавали документи. Тим часом 7% респондентів стверджують, що вже мають громадянство іншої країни, а 12% подали документи і вже чекають на рішення.

Не подавали документи на отримання нового громадянства та не планують цього робити 34% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії.

Нагадаємо, що українці поступово інтегруються до іноземних ринків праці. Серед працевлаштованих українських громадян за кордоном більшість повідомляє, що заробляє більше, ніж до повномасштабного вторгнення. У листопаді 2022 року про це казали на 20% менше українців, ніж зараз.

ДЖЕРЕЛО