#громадськемісце Окупаційний “Верховний суд” Криму залишив чинним вирок п’ятьом українцям, засудженим за “державну зраду” та “шпигунство” #іванофранківськ #ivanofrankivsk

Окупаційний “Верховний суд” Криму залишив чинним вирок п’ятьом українцям, засудженим за “державну зраду” та “шпигунство”

“Верховний суд” Криму незаконно засудив п’ятьох українців, викрадених з окупованої Херсонщини, за державну зраду та шпигунство.

Про це пише Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) з посиланням на інформацію ФСБ РФ.

Фото з відкритих джерел

Окупанти стверджують, що обвинувачені нібито збирали й передавали Службі безпеки України дані про місця дислокації, чисельність, маршрути переміщення підрозділів російських збройних сил у зоні бойових дій задля коригування ударів ЗСУ по позиціях російських військ.

За інформацією ФСБ РФ, усім фігурантам справи висунули обвинувачення в шпигунстві та держзраді. Найбільший термін отримав 30-річний засуджений – 16 років колонії суворого режиму. Двох чоловіків 51 і 55 років засудили до 15 й 13 років позбавлення волі відповідно. Ще двоє отримали по 11 років колонії.

Центр журналістських розслідувань оприлюднив імена п’яти українців. Ними виявилися викрадені у 2022 році з території окупованої Херсонщини місцеві жителі Микола Петровський, Сергій Котов, Іван Козлов, Сергій Ареф’єв і Олександр Зарівний.

“Це була “апеляція”, вироки окупантів уже набрали “законної сили”. Я знаю, що частину із засуджених росіяни вже етапували до колоній. Ймовірно, не сьогодні, то найближчими днями вони етапують і мого чоловіка. Як він і що з ним – мені невідомо. З ним узагалі немає жодного зв’язку”, – розповіла дружина Олександра Зарівного Юлія.

Нагадаємо, що Кримська правозахисна група, яка з початку великої війни документує випадки викрадення цивільних осіб з новоокупованих територій Херсонської та Запорізької областей, повідомляє, що цивільних викрадають російські військові, представники Росгвардії або ФСБ РФ. Правозахисна організація вказує, що викрадених людей катують як після викрадення, так і після того, як їх доставляють до СІЗО в Сімферополі.

Раніше правозахисна організація розповідала про новостворений СІЗО №2, який курує ФСБ РФ. Там і досі продовжують утримувати цивільних полонених, викрадених з Півдня України після 24 лютого 2022 року. За її інформацією, у цьому ізоляторі більш як 120 осіб. Серед незаконно утримуваних є громадські активісти, волонтери та представники місцевої влади.

Кримська правозахисна група має верифіковану інформацію про щонайменше 50 осіб, яких тримають у цьому СІЗО. 

Серед викрадених з Херсонської області є Сергій ЦигіпаОлександр ЗарівнийМикола ПетровськийОлександр БабичАппаз КуртаметІрина ГоробцоваПавло ЗапорожецьЛеонід Кондрацький, Олександр Новацький, Геннадій Ласінський, Костянтин Резник та інші.

ДЖЕРЕЛО