#громадськемісце У Харкові в межах прайд-тижня пройшла акція пам’яті загиблих ЛГБТ+ військових #іванофранківськ #ivanofrankivsk

У Харкові 14 вересня біля монументу “Захисникам України” спільнота ХарківПрайду провела акцію із вшанування пам’яті загиблих ЛГБТ+ військових.

Як повідомляє кореспондентка ZMINA, подія була непублічною, тож про місце та час її проведення не повідомляли заздалегідь. 

Це захід, де спільнота може віддати шану представникам і представницям спільноти, які загинули. В такий день ми не хотіли мати зайвого клопоту з тими, кому здається, що ми робимо щось неважливе, це подекуди агресивні люди, подекуди просто нав’язливі”, — пояснює вибір формату організаторка та президентка Харківського жіночого об’єднання “Сфера” Анна Шаригіна. 

Учасники акції встановили серце в кольорах ЛГБТ+ прапору і зав’язали синьо-жовту стрічку на напис “Герої не вмирають” на монументі. Під ними розкладені фото тих, хто боровся за незалежність України. Деякі з них заблюрені. Це фото тих, хто за життя не зміг із тих чи інших причин відкрито заявити про свою орієнтацію.

Артур Сніткус, Олександр, Роман Ткаченко, Василь, Віталій, Олександр, Дмитро, Максим, Олександр, Максиміліан, Володимир, Олександр — це лише ті люди, які змогли хоч трошки відкритися для невеликого кола побратимів та посестер. Я певен, що їх набагато більше, тих, хто загинув, так і не відкрившись. Це ті люди, які боронили наші життя, і їх важливо пам’ятати”,  — згадує знайомих співорганізатор акції Яків Лавринець.

У коментарі ZMINA Лавринець наголосив, що важливо говорити про ЛГБТ+ людей у будь-яких сферах, бо вони досі залишаються невидимими:

“У випадку з військом виходить так, що вони боронять наше життя, а держава не може попіклуватися про їхнє. Вони досі залишаються безправними, не можуть потрапити, якщо щось трапиться з партнером або партнеркою, в реанімацію, не можуть мати тих пільг і тих гарантій, які надає держава одруженим людям. Ми мусимо захищати тих, хто захищає нас”. 

Також активіст зауважив, що велика частина суспільства досі не вірить або не слідкує за інформацією, що ЛГБТ+ люди також є в ЗСУ, тому потрібно, щоб внески та досягнення ЛГБТ були помітні. Це, на думку Лавринця, має пришвидшити процес появи юридичного захисту для ЛГБТ+. 

На акції також була присутня бійчиня Інтернаціонального легіону, що належить до української спільноти ЛГБТ+ військових. Бійчиня з позивним “Івок” (Ewok) громадянка США, але до повномасштабного вторгнення жила в Польщі. Вона служить в Україні вже два роки.

“Коли Росія напала в лютому 2022 року, я була дуже розлючена і хотіла зробити все можливе, щоб допомогти Україні. Це було так близько, і я знаю, яка жорстока війна, і я знаю, наскільки Росія жорстока до ЛГБТ+ людей”, – розповіла Івок.

Вона додала, що втратила багато друзів на війні, але для неї важливо пам’ятати, чути та говорити про тих, кого не знала особисто. 

Захід завершився покладанням квітів і загальнонаціональною хвилиною мовчання.

Нагадаємо, у Харкові з 7 по 15 вересня проходить прайд-тиждень під гаслом “Разом до рівності та перемоги”.. 7 і 8 вересня в межах ХарківПрайду пройшов благодійний фестиваль, учасники та гості якого збирали гроші на допомогу військовим на харківському напрямку. Відкриття прайд-фесту намагалися зірвати представники праворадикальних організацій. 15 вересня у Харкові має відбутись Марш рівності.. 

ДЖЕРЕЛО