В Івано-Франківській області велика частка закладів освіти досі не мають належних укриттів. Йдеться саме про підвальні приміщення, а не сховища на першому поверсі будівлі.
Зокрема, у Верховинському районі 90% шкіл не мають належних укриттів. Про це повідомили у середу, 7 серпня, на нараді у голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук.
Питання укриттів у закладах освіти, питання укриттів дуже важливе, воно піднімалось на рівні Кабміну. Воно дуже вартісне, потрібно багато коштів, щоб влаштувати укриття у всіх 553 навчальних закладах області, – каже директор обласного департаменту освіти Віктор Кімакович. – Ми повинні намагатися встигнути до 1 вересня, щоб учні області могли навчатися в очному форматі.
Загалом, в Івано-Франківському районі 25% не зможуть відвідувати навчальний заклад, якщо у ньому не облаштують укриття. У Калуському – понад 40%, Коломийському – понад 31%, Косівському – 60%, Надвірнянському – 36%, Верховинському – 90%. Для того, щоб вирішити проблему, у департаменті пропонують створення так званих «захищених просторів» у закладах освіти. Йдеться про посилення зовнішніх стін бетонними конструкціями, використання віконниць, укріплення дверних пройомів тощо.
Це не замінить укриття, це тимчасові рішення, які допоможуть розпочати рік в очному режимі, – каже Віктор Кімакович.
За словами начальника ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Володимира Чернецького, працівники ДСНС та поліції проводять перевірки сховищ у школах області.
Всього 308 закладів освіти використовують найпростіші укриття на перших поверхах будівель. Більшість з них – це спортзали, коридори, – каже Володимир Чернецький. – У 21 закладі, де створені такі найпростіші укриття, є й підвальні приміщення. Там уже давно можна було б створити належне укриття.
Серед рішень, які запропонував голова обласної ДСНС, – забезпечення довозу учнів до шкіл, де є облаштоване укриття в підвалі, або залучення до навчального процесу інших приміщень у громаді.
Читайте: На Прикарпатті 75% реабілітаційних відділень відповідають сучасним нормам – Ігор Кузін
Post Views: 55