#громадськемісце В окупованому Криму за рішенням “верховного суду” ліквідували мусульманську громаду “Алушта” #іванофранківськ #ivanofrankivsk

У тимчасово окупованому Криму так званий верховний суд ухвалив рішення ліквідувати незалежну мусульманську громаду “Алушта”.

“Верховний суд” в окупованому Криму. Джерело: “Кримська солідарність”

Зазначається, що у своєму позові окупаційний “мін’юст Криму” заявляв, що “несвоєчасне виключення” з громади ексочільника “Алушти” Ленура Халілова, колишнього учасника організації Руслана Месутова, яких засудили до реальних термінів у справах “Хізб ут-Тахрір”, є “грубим порушенням законодавства, яке регулює діяльність релігійних організацій”.

Крім того, “мін’юсту” не сподобалося те, що Руслана Емірвалієва, який прийшов на місце Халілова, також не виключили з громади після визнання його винним у “пропаганді екстремістської символіки”. Представники окупаційного “мін’юсту” зазначали, що домоглися виключення Емірвалієва лише після попередження.

“Мін’юст” визнав “діями, спрямованими на ведення екстремістської діяльності”, й інші правопорушення. Так, імама мечеті Юк’арі-Джамі Юсуфа Аширова штрафували за “порушення законодавства про місіонерську діяльність”. А після обшуків у мечеті в листопаді 2023 року “Алушту” визнали винною у “виробництві та розповсюдженні екстремістських матеріалів” і оштрафували на 100 тисяч рублів.

“Всі ці порушення стали основою цього позову… Ми заявляли, що, якщо переслідування релігійної громади “Алушта” продовжуватиметься, це буде порушенням Міжнародного пакту з прав людини на свободу віросповідання. Суду це було, мабуть, нецікаво, і вони попросили від нас інші пояснення”, – зазначив Кямілев.

Він наголосив, що рішення “верховного суду” Криму оскаржуватимуть. За словами юриста, вже сформовано справи і до ЄСПЛ, і до Комітету з прав людини ООН про те, що мусульманську релігійну громаду переслідують через помсту за її позицію.

Нагадаємо, наприкінці літа поточного року у “верховному суді” окупованого Криму відбулося перше засідання з розгляду адміністративного позову регіонального “мін’юсту” проти мусульманської громади “Алушта”, зокрема щодо її ліквідації та вилучення з єдиного реєстру юридичних осіб РФ.

Раніше Кямілев у коментарі “Кримській солідарності” заявляв, що підконтрольне владі РФ духовне управління мусульман у Криму претендує на те, щоб “мати в регіоні монопольний вплив”, а ліквідація мусульманської громади “Алушта” допомогла б їм досягти цієї мети.

ДЖЕРЕЛО