#громадськемісце В Україні обмеження електропостачання може тривати до серпня-вересня #іванофранківськ #ivanofrankivsk

В Україні обмеження електропостачання може тривати до серпня вересня

39976 1200x675 1 scaled

Відключення світла в українців, що розпочалися 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня.

Про це заявив радник прем’єр-міністра, член наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко, пише ПІК з посиланням на “Громадське“.

«Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів», — сказав Бойко.

За його словами, у серпні-вересні атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів, а в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Також знизиться навантаження на енергосистему за рахунок все ще теплої, але вже не спекотної погоди.

«Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода», — вважає радник прем’єр-міністра.

Він пояснив, що зі зниженням температури українці почали активно використовувати обігрівальні прилади, тому в енергосистемі утворився дефіцит навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії. Щоб втримати енергосистему в збалансованому стані й не допустити аварій, диспетчери були вимушені вимкнути споживачів.

На думку Юрія Бойка, зима буде «невідворотно важкою», і шансів на відновлення знищеної за два місяці генерації в повному обсязі немає, уникнути дефіциту електроенергії взимку не вдасться навіть за теплої погоди.

Читайте також: 

Читайте нас у тг

ДЖЕРЕЛО