#громадськемісце В Україні за неявку працівників до ТЦК, штрафуватимуть підприємства #іванофранківськ #ivanofrankivsk

В Україні за неявку працівників до ТЦК, штрафуватимуть підприємства

В Україні за неявку працівників до ТЦК, штрафуватимуть підприємства

Член Комітету ВР з питань нацбезпеки та розвідки Олександр Федієнко заявив про норму закону, що передбачає штрафування керівників підприємств за неявку працівників на виклик у ТЦК. Про це пише ПІК з посиланням на Букви. 

Керівник повинен буде видати під розпис повістки військовозобов’язаним працівникам і забезпечити явку цих осіб до ТЦК.

“Якщо вони (військовозобов’язані – ред.) не приходять туди, відповідно на цю особу (керівника – ред.) накладається адміністративна відповідальність”, – пояснив Федієнко.

Особисто Федієнко, як правник, не вбачає у такому механізмі раціонального підходу, позаяк вважає це “перекладанням відповідальності” з працівника на керівника. Тож, як це застосовуватиметься на практиці – не зовсім зрозуміло. Член оборонного Комітету висловив сподівання, що додатковий механізм розроблятимуть окремо.

Варто зауважити, що новий закон  про мобілізацію передбачає, що деталі вручення повісток має регулювати Кабмін. Так, у законі додається визначення поняттю оповіщення. Цей термін включає у себе виклик громадян до ТЦК, а також вручення (надсилання) повісток громадянам.

Відповідно, і до обов’язків підприємств, установ та організацій додається забезпечення також своєчасного оповіщення (окрім прибуття) працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації. Тобто, і вручення повісток.

Порядок проведення призову громадян на військову службу визначається Кабінетом Міністрів. Саме в цьому порядку має бути визначений механізм взаємодії між органами влади та підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, органами військового управління, поліцією та посадовими особами ТЦК з організації проведення призову громадян.

Також Кабмін в цьому порядку врегулює порядок оповіщення військовозобов’язаних та резервістів, їх прибуття до ТЦК, військових частин ЗСУ тощо.

Читайте нас у тг

ДЖЕРЕЛО