#громадськемісце Владика Микола очолив молитовні чування у с. Куропатники #іванофранківськ #ivanofrankivsk

Владика Микола очолив молитовні чування у с

У понеділок, 13 травня, на парафії влкмч. Параскевії, що у с. Куропатники, Бурштинського протопресвітеріату, відбулися молитовні чування у світлі Фатімських об’явлень в намірі за мир та перемогу України. Моління очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії.

Як зазначив о. Богдан Коцовський, парох парафії, цьогоріч минає 5 років від дня заснування чувань на парафії св. влкмч. Параскеви.

У часі моління всі вірні молилися Хресну дорогу, роздумуючи над Фатімськими об’явленнями, а також панахиду за померлих родичів й загиблих українських Захисників.

Згодом на подвір’ї храму душпастирі, парафіяни, а також діти й молодь вітали Владику Миколу, запрошуючи його очолити святкові моління.

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Микола у співслужінні священнослужителів Бурштинського протопресвітеріату.

У часі Літургії Владика Микола звернувся до присутніх зі своєю проповіддю, роздумуючи над подією у Кані Галилейській:

«У певний момент не вистачає вина, і перед цією неприємністю Богородиця уважна, спостережлива та турботлива, звертається безпосередньо до Ісуса: “Вина в них нема”. Відповідь Сина на ці Материнські слова є дещо загадковою: Ісус, здається, відкидає прохання Матері, і відразу пояснює мотив: “Та ж не прийшла година моя”. Проте Богородиця поводиться так, неначе б Ісус погодився на її прохання, кажучи слугам: “Що лиш скаже вам, робіть”. І Ісус, на прохання Матері, пришвидшує “свою годину” і дає початок “знакам” спасіння».

Відтак проповідник мовив, що словами «Що лиш скаже вам, робіть…», Марія повністю довіряється Ісусові. Вони містять програму життя, яку Богородиця зреалізувала як перша Господня Учениця.

За словами Архієрея, цей вислів Марії означає слухати Її Сина, слідувати за Його словами й довіряти Йому.

«Цей вислів охоплює все життя Марії. Все Її життя було великим «Так» для Господа. «Так» — повне радості та довіри. Тож навчімося говорити Господу «Так» у будь-яких обставинах вашого життя», — закликав проповідник.

Після Служби Божої Архієрей очолив молебень до Пресвятої Богородиці, а завершились чування Чином освячення води й благословенням вірних.

Згодом відбувся благодійний ярмарок на потреби для Збройних сил України.

«Дякуємо Пресвятій Богородиці в особливий спосіб за те, що Вона нас любить, а ми вчімося від Неї любити так, як Вона любить Свого Сина — Ісуса», — мовив Владика Микола на завершення чувань.

«Щиро дякуємо Владиці Миколі, священникам, владі, парафіянам, дітям й молоді за спільну молитву, а нашим Воїнам — за мирне небо», — висловив вдячність парох о. Богдан.

ДЖЕРЕЛО