#громадськемісце Заочно засудили до 12 років в’язниці незаконного “суддя” Олексія Нанарова, який причетний до депортації громадян України з Криму #іванофранківськ #ivanofrankivsk

Деснянський районний суд Києва оголосив вирок незаконному “судді” так званого “Євпаторійського міського суду” і призначив йому покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено Нанарова Олексія Олександровича (Nanarov Oleksii Oleksandrovych, Nanarov Aleksey Aleksandrovich). Він причетний до незаконної депортації громадян України з півострова.

Суд виніс вирок 2 вересня 2024 року.

Будівля незаконного “Євпаторійського міського суду” в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим

40-річний Олексій Нанаров – колишній суддя Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим. Указом президента України він був призначений на цю посаду строком на 5 років у жовтні 2013 року.

На весні 2014 року, з початком тимчасової окупації Росією українського півострова,  він порушив присягу та обійняв посаду в незаконно створеному росіянами судовому органі. 

За даними прокуратури АРК, на цій посаді Нанаров ухвалював незаконні рішення про видворення українців із Криму. Він мотивував їх нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням “правил перебування на території РФ”. Однак жодні додаткові дозволи окупаційної адміністрації РФ в Криму для проживання громадян України на тимчасово окупованій території півострова за національним законодавством не передбачені.

2 вересня Деснянський райсуд Києва засудив Олексія Нанарова до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності. Вирок оголошено заочно. 

З червня 2023 року Нанаров перебуває під українськими санкціями.

Нагадаємо, у березні 2023 року Дарницький районний суд Києва заочно засудив до десяти років в’язниці незаконну “суддю”, що причетна до депортації кримчанина з території тимчасово окупованого Криму.

Як відомо, з початку тимчасової окупації Криму Росія проводить агресивну політику колонізації півострова. Із 2014-го до 2021 року до Криму, за різними оцінками, незаконно переселилися від 600 тисяч до мільйона громадян Російської Федерації. Водночас десятки тисяч громадян України змушені були виїхати з Криму через “отруйну” атмосферу на півострові та політичні репресії, від яких найбільше потерпають кримські татари та українці.

Також як інструменти такої політики примусового видворення окупаційна влада використовує власне міграційне законодавство і законодавство про адміністративні правопорушення та незаконно створені на півострові підконтрольні їй “суди”.

Видворення країною-окупантом цивільного населення з окупованої території є воєнним злочином. Правозахисники та фахівці з міжнародного права пояснюють, що з моменту тимчасової окупації на території АР Крим і міста Севастополя діє правовий режим міжнародного збройного конфлікту та підлягають застосуванню закони й звичаї війни, що передбачено нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. 42 Гаазького положення 1907 року та  ст. 2 IV Женевської конвенції “Про захист цивільного населення під час війни”.

Українська влада анонсувала плани з деокупації Криму. Також вона неодноразово закликала громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість.
Під час саміту Кримської платформи в серпні 2022 року президент Володимир Зеленський висловив переконання у квітучому майбутньому Криму після його деокупації.
Представництво президента України в Автономній Республіці Крим оприлюднило детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.

ДЖЕРЕЛО